چیدمان چند وجهی

چیدمان چند وجهی

چیدمان چند وجهی

در این مقاله به معرفی آخرین روش چیدمان فروشگاه بوسیله نرم افزار و معرفی نرم افزارهای چیدمان فروشگاهی یا همان (Planogramming) می‌پردازیم. این مقاله به شما کمک می‌کند اطلاعات کافی برای شروع فرآیند چیدمان فروشگاهی به روشی علمی را کسب کنید و با نرم افزار های مربوطه آشنا شوید.

چیدمان چند وجهی چیست؟

چیدمان چند وجهی به علم نحوه استقرار کالاهای مختلف در فروشگاه جهت افزایش فروش گفته می‌شود. امروزه علاوه بر کتاب ها و مقالات فراوان و رو به رشدی که برای این تخصص نوشته شده نرم افزار های گوناگونی نیز در این زمینه ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دراین نوع چیدمان علاوه بر پلان چیدمان که از زاویه دید بالا به فروشگاه نگاه می‌کند، کلیه تجهیزات از نمای روبر نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند. در گذشته در مبحث مدیریت دسته بندی (Category Management) دسته بندی گروه های کالایی در پلان چیدمان مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گرفت تا بهترین نقطه فروشگاه برای کالاها بر اساس اولویت های مختلف در نظر گرفته شود.

مزایای استفاده از چیدمان چند وجهی

اکنون به کمک ابزارهای چیدمان چند وجهی علاوه بر اینکه محل استقرار کالا در فروشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد، محل قرارگیری کالا در تجهیزات از نظر ارتفاع و نوع چینش نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته و از نحوه بازخورد نرم افزار تحلیل های گوناگونی را به کاربر میدهد.

مزیت دیگر استفاده از نرم افزارهای چیدمان چند وجهی جلوگیری از اتلاف وقت و سردرگمی پرسنل در امر چیدمان کالاهاست. این نرم افزار ها میتوانند به صورت دو بعدی، سه بعدی و مصور با مقیاس درست و شکل بسته بندی کالا خروجی هایی را به کاربر بدهد که بتواند به کمک آنها در کمترین زمان و بدون اشتباه چیدمان را انجام دهد.

نرم افزار چیدمان چند وجهی

نرم افزار چیدمان چند وجهی

نحوه عملکرد نرم افزار های چیدمان چند وجهی

اغلب این نرم افزارها قابلیت اتصال به سیستم انبار و صندوق را داشته و بواسطه آن تحلیل های فراوانی در خصوص میزان فروش، ردیفهای و مکانهای پر فروش و کم فروش فروشگاه و همچنین اخطار خالی بودن قفسه را دارند. همچنین به دلیل اهمیت این نرم افزار در عملکرد درست فروشگاه اغلب این نرم افزارها دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته هستند.

به دلیل اینکه این نرم افزارها جدید بوده و بسیار بازار روبه رشدی دارند و در جهت سهولت در انتخاب تولید کنندگان این نرم افزارها نسخه های آزمایشی بر روی سایتهایشان دارند، که شما میتوانید برای آشنایی بیشتر با نرم افزار از آنها استفاده کنید. همچنین نرم افزارها به اغلب به صورت تحت وب (Web-based) بوده و شما می‌توانید به جای پرداخت مبلغ زیادی برای خرید نرم افزار، به صورت ماهیانه یا سالیانه با پرداخت مبلغ اندکی از خدمات آن بهره‌مند شوید.

برای آشنایی شما و افزایش آگاهی صنعت خرده فروشی کشور لینک های زیر که معرف چند شرکت معتبر در زمینه نرم افزارهای چیدمان چند وجهی هستند را برایتان به اشتراک می‌گذاریم:

نرم افزارهای تحت وب چیدمان چند وجهی
www.dotactiv.com
www.smartdraw.com
www.relexsolutions.com
www.nexgenus.com

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − چهارده =